Magazyn Fabryka Mocy

Z pasją o muzyce i kulturze

Twin Peaks wraca na ekrany

Słynny amerykański serial „Miasteczko Twin Peaks” z 1990 roku wraca na ekrany już 21 maja 2017 roku, po 26-letniej przerwie od wyemitowania 2 sezonu. Zgodznie z zapowiedziami, będzie zawierał 18 odcinków. W nowej odsłonie poza częścią stałej obsady serialu, pojawią się m.in. Monica Bellucci, David Koechner, Trent Reznor, Amanda Seyfried, Tom Sizemore, Jessica Szohr oraz Naomi Watts.

Dla przypomnienia lub dla tych, którzy serialu nie znają: „Miasteczko Twin Peaks” w reżyserii Davida Lyncha i Marka Frosta skupia się na historii morderstwa uczennicy Laury Palmer, pochodzącej ze spokojnego miasteczka. Śledztwem zajmuje się agent FBI – Dale Cooper, wielbiciel dobrej kawy i wiśniowego ciasta (w jego postać wcielił się Kyle MacLachlan). 

Serial zdobył niezwykłą popularność i był jednym z najchętniej oglądanych produkcji. Zyskał uznanie krytyków, wiernych fanów, stał się częścią popkultury, do której nawiązują współcześni artyści w tekstach, filmach, grach, czy komiksach. W 1992 roku pojawił się film „Twin Peaks: Ogniu krocz za mną”, który jest zarówno prologiem, jak i epilogiem serialu. Nie zdobył on jednak popularności takiej, jak serial. Twórcy spotkali się z niezadowoleniem publiczności i mocną krytyką.

Przykrą wiadomością dla wiernych fanów „Miasteczka Twin Peaks” może być śmierć Warrena Frosta, którą media ogłosiły 17 lutego. Aktor zmarł w wieku 91 lat, a w serialu odgrywał rolę doktora Willa Haywarda. Mark Frost, oddając hołd ojcu powiedział:

Przez cały czas, od początku wojny na wybrzeżach Normandii do końca jego 50-letniej kariery na scenie i ekranach pozostał tym samym, prostym człowiekiem pochodzącym z Vermont, który uczył nas, że życie poświęcone mówieniu prawdy może wprowadzić duże zmiany w życie innych. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy dzielić się nim ze światem, tak długo, jak tylko mógł. 

Najnowsze, krótkie zwiastuny 3 sezonu „Miasteczka Twin Peaks”:

Next Post

Previous Post

Dodaj komentarz

© 2016 - 2017 Magazyn Fabryka Mocy

Managed by Jan Szczęśniewicz & Mateusz Podkowa