Magazyn Fabryka Mocy

Z pasją o muzyce i kulturze

Walijski zespół pop-rockowy Stereophonics zapowiada nowy album

W połowie stycznia bieżącego roku dotarły do nas pierwsze głosy wieszczące zakończenie prac nad 10 studyjnym albumem walijskiej pop-rockowej formacji Stereophonics. Od wydania krążka "Keep the Village Alive" we wrześniu 2015 roku minęło już wiele czasu w związku z czym grupa podjęła się aktywnej pracy nad zarejestrowaniem jego następcy. Oficjalne potwierdzenie ukończenia prac nagraniowych pojawiło się na profilach zespołu 19 stycznia:

Sprawa wygląda o wiele ciekawiej w uwzględnieniu kwestii, iż wiosną tego roku przypada również 20 rocznica wydania pierwszego albumu Stereophonics "Word Gets Around" z 1997 roku. Grupa ma zatem istotny cel, alby kolejny album ukazał się właśnie jeszcze w tym roku. Na razie nie znamy oficjalnej daty premiery i tytułu wydawnictwa. Muzycy stale informują swoich fanów o postępach w miksowaniu nowego materiału:

W następujący sposób o nowym albumie mówi wokalista Kelly Jones w wypowiedzi dla magazynu NME:

To mocne nagranie, jest dość przebojowe. Ostatni album wydaliśmy pod własnym szyldem, ale tym razem podpisaliśmy układ z Parlophone. To dobrze pracować z nowymi ludźmi nad różnymi projektami.

Materiał zawiera wiele różnych dźwięków, to bardzo nowocześnie brzmiące nagranie. Brzmi jak my, robiący to wszystko, co robimy w naszym 20 roku istnienia. Nie wiem, na albumie jest dziesięć utworów i wszystkie różnią się od siebie, to bardzo ekscytujące, żeby stworzyć nową muzykę i zagrać trochę nowej muzyki.

Next Post

Previous Post

Dodaj komentarz

© 2016 - 2017 Magazyn Fabryka Mocy

Managed by Jan Szczęśniewicz & Mateusz Podkowa