Magazyn Fabryka Mocy

Z pasją o muzyce i kulturze

Seafret ponownie w Polsce

Seafret, niezwykle utalentowany indie-rockowy duet z Wielkiej Brytanii ogłosił kolejne daty majowej trasy koncertowej. Zespół wystąpi również w Polsce, a dokładniej w poznańskiej klubokawiarni Meskalina, 19 maja, a dzień później w warszawskiej Proximie. Nie będzie to ich pierwsze spotkanie z polską publicznością. Ich najbardziej rozpoznawalnymi utworami są "Oceans" oraz "Atlantis".

Artystów cechuje ogromna wrażliwość i emocjonalność, którą najlepiej możemy zaobserwować i poczuć w trakcie koncertu. W jednym z wywiadów opisują siebie w pięciu zdaniach:

Wychowaliśmy się i po raz pierwszy pokazaliśmy w północno-wschodniej Anglii, w małym miasteczku Bridlington. Jack ma wielkie afro, a Harry szybkie palce. Nasz północny akcent pasuje do nas jak wół do karety! Jesteśmy silnie ze sobą związani i dzielimy bardzo podobne zainteresowania/gusta muzyczne.  Zawsze się śmiejemy i kochamy to co robimy.

Interesujący jest również fakt, że nagrali oni teledysk pt.: "Wildfire" nawiązujący do eksperymentu psychologa Arthura Arona z 1997 roku, który miał na celu sprawdzenie, czy nieznajomi mogą się w sobie zakochać. Polegał on na tym, że pojedynczych wolontariuszy łączono w pary, a następnie mieli oni wzajemnie odpowiadać na 36 osobistych pytań, po czym spojrzeć sobie głęboko w oczy na parę minut.

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością tego duetu oraz wybrania się na koncert. 

Next Post

Previous Post

Dodaj komentarz

© 2016 - 2017 Magazyn Fabryka Mocy

Managed by Jan Szczęśniewicz & Mateusz Podkowa