Magazyn Fabryka Mocy

Z pasją o muzyce i kulturze

Nowy Box „Falco 60” na sześćdziesiąte urodziny austriackiego muzyka nowofalowego- Falco!

Falco (Johann "Hans" Hölzel), austriacki piosenkarz, który zasłynął dzięki utworom takim jak: "Der Kommissar", "Rock Me Amadeus", "Jeanny", "Out Of The Dark", czy "Psychos", gdyby żył, obchodziłby dzisiaj swoje 60 urodziny.

Rodzice Hansa: Maria i Alois Hölzel zauważyli w swoim synu talent już w młodzieńczych latach jego życia, w związku z czym zdecydowali się obdarować go pianinem. W krótkim czasie chłopak rozwinął się do tego stopnia, że został nazwany przez jednego z profesorów wiedeńskiej Akademi Muzycznej "Małym Mozartem". W wieku 16 lat zaprzestał chodzenia do szkoły, kupił pierwszą gitarę basową i od tego czasu występował z grupą Umspannwerk, właśnie w roli basisty.

W 1977 roku wyjechał do Berlina Zachodniego w ślad swojego idola- Davida Bowiego, jako Hans Hölze. Wrócił z niego już jako "Falco". Nazwał się nim po powrocie z Berlina do Wiednia, na cześć NRD-owskiego skoczka narciarskiego, Falko Weisspfloga, podczas jednego z koncertów.

W 1996 Falco zamieszkał na Dominikanie, gdzie pracował nad nowym albumem "Egoisten", który ostatecznie nazwano, już po jego śmierci "Out of the dark (into the light)". Falco zginął 6 lutego 1998 roku, uderzając rozpędzonym samochodem w autobus. Badania wykazały, że był pod wpływem alkoholu oraz bardzo dużej ilości narkotyków. Muzyk zostawił po sobie niezapomniane hity, choć bardzo przykre jest to, że to kolejna tak utalentowana postać muzycznego świata, która zginęła z tak często spotykanego powodu, uciekając od niełatwej rzeczywistości w używki, które niszczą człowiekowi życie.

Z okazji 60 urodzin muzyka, Sony Music ogłosiło wydanie unikalnego boxu "Falco 60" z największymi utworami tego wykonawcy. Kompilacja zostanie wydana w kilku wariantach: na 2 płytach CD, 3 płytach CD, 2 LP, bądź 2 płytach DVD.

Tracklista:

Falco 60 - 3CD Edition

Falco 60 - 2CD Edition

Falco 60 - 2LP Vinyl Edition

Falco 60 - 2 DVD Edition

 

Next Post

Previous Post

Dodaj komentarz

© 2016 - 2017 Magazyn Fabryka Mocy

Managed by Jan Szczęśniewicz & Mateusz Podkowa