Magazyn Fabryka Mocy

Z pasją o muzyce i kulturze

Metallica tym razem odwołuje jeden z koncertów w Kopenhadze

Kilka dni temu informowaliśmy o problemach zdrowotnych Jamesa Hetfielda, które zmusiły grupę do skrócenia setlisty na jednym z koncertów w Kopenhadze, o dwa utwory. James próbował w trakcie koncertu przekonać publiczność, aby zakończyć go zupełnie wcześniej, lecz czego można było się spodziewać, fani wykrzyczeli głośno: "Nie". Kolejny koncert w Kopenhadze miał odbyć się dziś 5 lutego. Z powodu pogorszenia się stanu wokalisty oraz jednoznacznego orzeczenia jego lekarza, grupa została zmuszona do odwołania i przeniesienia koncertu na 2 września. To jednak nie koniec Metalliki dla Kopenhagi, ponieważ grupa ma zaplanowane jeszcze dwa koncerty w najbliższych dniach: 7 i 9 lutego.

Oto oficjalne oświadczenie zespołu w tej sprawie:(Facebook: Metallica)

Jesteśmy bardzo rozczarowani, informując was o tym, jak sprawy skomplikowały się w sobotę. Zdrowie Jamesa, a dokładnie jego gardło nie poprawiło się i przebywa on pod restrykcją swojego lekarza i nie może wyśpiewać ani jednej nuty. Niestety musimy ogłosić, że przenosimy jutrzejszy [dzisiejszy] występ w Royal Arenie na 2 września 2017 roku.

Nasz tydzień w Kopenhadze to coś, co odznaczyliśmy w naszym kalendarzu już dawno temu jako wydarzenie specjalne, nie tylko dla naszych fanów w Danii, ale również dla nas i bardzo cieszyliśmy się z tego, że będziemy mieli okazję celebrować waszą nową arenę razem z wami. Do tych z was, którzy byli tam wczoraj [3 lutego], doceniamy wasze przekonanie nas do grania dalej… to dużo dla nas znaczyło! Wszyscy czuliśmy się nieprzyjemnie, że nie byliśmy w stanie dać z siebie maksimum doświadczenia Metalliki; było to jedno z najbardziej wyzywających show, jakie kiedykolwiek zagraliśmy, ale wasza miłość i wsparcie pomogły nam to przetrwać.

Wiemy, że wielu z was zaplanowało spędzenie z nami weekendu i bardzo przepraszamy za wszelkie kłopoty, jakie to spowoduje. Mamy nadzieję, że będziecie w stanie wrócić do Kopenhagi we wrześniu, a my zrobimy wszystko, co tylko możemy, aby było to dla was coś wyjątkowego, oczywiście nie tylko w kontekście odlotowego show. No i do APHYXION, zespołu, który wygrał wasze głosy do zostania supportem otwierającym niedzielny koncert, mamy nadzieję, że będziecie dostępni we wrześniu.

Dziękujemy jeszcze raz za całe wsparcie i troskę, jaką za każdym razem pokazujecie nam w Danii. Wrócimy!

 

Jeśli ktoś z Was nie widział, co działo się na koncercie 3 lutego, w tym samym miejscu, zamieszczamy wideo:

Next Post

Previous Post

Dodaj komentarz

© 2016 - 2017 Magazyn Fabryka Mocy

Managed by Jan Szczęśniewicz & Mateusz Podkowa