Magazyn Fabryka Mocy

Z pasją o muzyce i kulturze

King Crimson powróci w kwietniu z nowym materiałem!

Mroźny luty kończymy dobrymi informacjami z obozu King Crimson. Zespół Roberta Frippa zapowiedział właśnie trasę, zmiany w składzie i co najważniejsze, powstanie nowego materiału.

         Lider zespołu wspominał o singlu już miesiąc temu, zapowiadając rozruch w świecie King Crimson. Nowy utwór ma ukazać się już w kwietniu tego roku. Będziemy mogli wysłuchać go z 12-calowego winyla. Gitarzysta jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę i sam o nowym kawałku mówi w sposób krótki i zdecydowany:

Moim zdaniem jest czadowy. To będzie numer jeden!

         Zespół w połowie czerwca wyrusza w trasę po Ameryce Północnej. Karmazynowy Król zagra w Kanadzie, Meksyku oraz Stanach Zjednoczonych. Brzmienie będzie potężniejsze niż dotychczas, gdyż Fripp przyjął do swojej ekipy jeszcze jednego perkusistę. Teraz jest ich aż czterech: Bill Rieflin, Gavin Harrison, Pat Mastelotto Jeremy Stacey.

O modernizacjach w składzie mistrz Fripp mówi:

King Crimson to pierwszy zespół, do którego Jeremy dołączył na pełen etat. Stał się członkiem naszej siedmiogłowej bestii podczas europejskiej trasy w 2016 roku, kiedy zdobył się na niebywałe osiągnięcie, adaptując cały nasz repertuar jednocześnie na perkusję i klawisze. Bill wraca teraz do nas ze swojego urlopu, więc bestia zyskała ósmą głowę. Obaj muzycy są doskonałymi multiinstrumentalistami, tak, że King Crimson prawdopodobnie będzie teraz jeszcze głośniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Ostatnia płyta King Crimson "The Power To Believe"  ukazała się aż 14 lat temu, w 2003 roku. Fani zespołu na pewno są głodni nowych dźwięków i z niecierpliwością wyczekują kwietnia. W Polsce zespół gościł ostatnio w 2016 roku, kiedy to zagrał cztery koncerty w Zabrzu i Wrocławiu. Pozostaje nam tylko czekać na ogłoszenie kolejnej trasy, w której znajdzie się Stary Kontynent i nie zabraknie naszej ojczyzny.

Next Post

Previous Post

Dodaj komentarz

© 2016 - 2017 Magazyn Fabryka Mocy

Managed by Jan Szczęśniewicz & Mateusz Podkowa