Magazyn Fabryka Mocy

Z pasją o muzyce i kulturze

Deep Purple udostępnia drugi utwór wraz z teledyskiem z nowego albumu „InFinite”

Deep Purple udostępniło kilka godzin temu drugi utwór pochodzący z najnowszego albumu zespołu "Infinite". Nosi on tytuł "All I Got Is You". Grupa zdecydowała się udostępnić go wraz z teledyskiem, zarejestrowanym w czasie nagrań nowego materiału. Utworu możecie posłuchać tutaj:

Na początku grudnia grupa udostępniła już otwierający nowy krążek utwór "Time for Bedlam", który jednocześnie ukazał się na początku lutego jako jeden z czterech utworów w postaci EP'ki o tym samym tytule. Nowy krążek zostanie wydany oficjalnie 7 kwietnia 2017 roku. Zespół przygotowuje również specjalnie stworzony film dokumentalny „From Here To InFinite”, rejestrujący pracę nad nowym albumem, który zgodnie z informacjami prasowymi, zostanie załączony do wydań specjalnych albumu. Deep Purple rozpoczyna swoją trasę koncertową „The Long Goodbye Tour” już na początku maja i pojawi się także w Polsce dniach 23 i 24 maja w Łodzi i Katowicach.

Przypominamy co o nowym albumie mówił Ian Gillan:

Jeśli potraktujesz to dosłownie, możesz całkiem rozsądnie spekulować, że ‚Finite’ [skończona] część świata opisuje życie Deep Purple, z czystym początkiem i chaotycznym końcem, ale co z dodatkowym „in”? Słowo „infinite” [nieskończona] to trójwymiarowy miecz obusieczny. Opisuje coś, co rozciąga się w nieskończoność, w każdym z kierunków, podobnie jak odpowiednik ‚Eternal’ [wieczny]. Co to wszystko znaczy?

Stephen Hawking zdeklarował w ‚A brief History of Time’, że przed Wielkim Wybuchem nie było niczego. To położyłoby kres pomysłowi, że nasz wszechświat jest nieskończony, jak zakłada w punkcie początkowym, co jest nie do zaakceptowania dla koncepcji. Świat Hawkinga jest więc skończony z definicji, bez znaczenia czy się zgodzi, czy nie.

Jak na ironię, jest trochę w błędzie (naukowcy w pewnym sensie zawsze są), a zatem świat jest nieskończony, co oznacza, że nigdy się nie skończy oraz to, że nigdy się nie zaczął a konsekwencją tego jest oczywiście to, że my również nie istniejemy. Jest metafizyczne rozwiązanie tego wszystkiego, ale to musi poczekać do końca trasy, ponieważ (chwalcie niebiosa) dzień ma tylko 24 godziny (zazwyczaj), w tym momencie tylko 10. Więcej na ten temat wkrótce….

W sieci pojawiło się wiele plotek odnośnie planów zespołu do zakończenia kariery, szczególnie w kontekście interpretacji tytułów albumu, jak i trasy koncertowej. W następujący sposób sprawę wyjaśnił basista zespołu:

Pozwalamy wam, na wysunięcie wniosków samodzielnie. Nikt nie chce przestać. Wiemy jednak, że ja mam 71 lat, Ian Gillan ma 71 lat, jesteśmy wszyscy na granicy 60,70 i nasze ciała po prostu nie zawsze współpracują z głową, czy karierą. Wszyscy zbliżamy się do punktu, gdzie nie mogę wyobrazić sobie kolejnych ośmiu lat pracy nad albumem.

Czas zmierza ku końcowi, ale my nie chcemy mieć z tym nic wspólnego. Nie chcemy po prostu ogłosić daty, czy finalnej trasy koncertowej. Chcemy działać tak długo, jak natura pozwoli albo będzie współpracować. Jeśli nie będziemy mogli robić dalej tego, co robimy, tak to będzie czas, żeby przestać. Wciąż jednak dajemy radę i nadal bardzo się tym cieszymy. Wiec to, co mówimy to tyle, że drzwi się zamykają, ale nie są jeszcze zamknięte.

Tracklista "InFinite"

1. “Time For Bedlam”
2. “Hip Boots”
3. “All I Got Is You”
4. “One Night In Vegas”
5. “Get Me Outta Here”
6. “The Surprising”
7. “Johnny’s Band”
8. “On Top Of The World”
9. “Birds Of Prey”
10. “Roadhouse Blues”

Next Post

Previous Post

Dodaj komentarz

© 2016 - 2017 Magazyn Fabryka Mocy

Managed by Jan Szczęśniewicz & Mateusz Podkowa