Król metalu żyje!

Scream Maker nie daje za wygraną. Grając u boku największych gwiazd światowego metalu, wciąż nie pozostawiają w tyle swojej inicjatywy sprzed kilku lat, poświęconej pamięci legendarnego Ronniego Jamesa Dio. Również i w tym roku w całej Polsce memoriał zabrzmi już po raz piąty!

Już 18 maja w Blues Clubie (Gdynia) zabrzmią największe przeboje Ronniego Jamesa Dio, legendarnego wokalisty Black Sabbath, Rainbow, czy Dio. Są tacy artyści, o których pamięć nigdy nie przemija. Ronnie James Dio jest jednym z nich. W maju już po raz piąty ruszy poświęcona mu trasa King of Rock’n’Roll (muzyk zmarł w 2010 r. w wyniku choroby nowotworowej). W aż 9 miastach Polski zabrzmią jego największe przeboje z czasów, gdy śpiewał w Black Sabbath, Rainbow, czy DIO. Bilety już w sprzedaży na stronie goout.net!

Gdyński koncert 18 maja nie będzie jednak jedynym koncertem memoriałowym na pomorzu. Śladem ubiegłego roku, zespół zagra też ostatni koncert na sopockiej plaży. To jednak zupełnie inny koncert, niż wszystkie poprzednie, bowiem odbędzie się zupełnie bez prądu, akustycznie. 

W tym roku trasa będzie rekordowo długa, obejmie aż 9 miast. Zaczniemy tradycyjnie 17 maja od warszawskiej Proximy, a skończymy 21 lipca na sopockiej plaży grając akustycznie. W tym roku postawiliśmy na najbardziej rozpoznawalne utwory z przekroju kariery Ronniego. Zabrzmi każdy hicior! Ale przygotowaliśmy też kilka niespodzianek, utworów mniej znanych oraz kilka nietypowych aranżacji klasyków. Chcemy udowodnić, że król tego cięższego rock’n’rolla wciąż żyje w sercach fanów – mówi Sebastian, wokalista zespołu Scream Maker, który wraz muzykami White Highway stanowi trzon instrumentalno-wokalny trasy.

Jednak oprócz tych zespołów na koncertach wystąpią licznie zaproszeni goście – wokaliści i instrumentaliści. Dotąd na scenie memoriału śpiewali i grali m.in. Alessandro Del Vecchio (Hardline, Revolution Saints), Wojtek Cugowski (Bracia), Tomek Struszczyk (Turbo), Grzegorz Kupczyk (Ceti), Grzegorz Wilk, czy Piotr Zaleski (Antyradio Coverband). Tegoroczna lista gości zostanie ujawniona w marcu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *