Od wielkiego powrotu Guns N’ Roses minęło już półtora roku, ale zespół nie zatrzymuje się ani na chwilę. Muzycy ogłosili dalszą część trasy Not in This Lifetime…. Na liście miast, do których przyjadą Axl i spółka po raz kolejny nie zabrakło Polski. Tym razem hity takie jak „Welcome To The Jungle”, czy “November Rain” zabrzmią na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zespół do naszego kraju przyjedzie pod koniec trasy po Europie, a dokładnie 9 lipca 2018 roku. Przed nami Gunsi wystąpią m.in. w Niemczech, Hiszpanii, czy Francji.

Ostatni koncert grupy w naszym kraju przyniósł wiele emocji. Mogliśmy oglądać świetne show, doskonałe zarówno pod względem wizualnym, jak i muzycznym. Axl mimo gorszego głosu niż to miało miejsce wiele lat wcześniej stanął na wysokości zadania, Slash, który w końcu znowu grał u jego boku delektował uszy pięknymi solówkami, a Duff Mckagan dał publiczności mocną dawkę pozytywnej energii. Był to koncert, który prawie mógł wyczerpać oczekiwania każdego fana. Czemu prawie? Bo zabrakło uwielbianego przez ogromną ilość osób „Don’t Cry”. Mimo, że grupa miała w swojej setliście wiele ballad, to brak tej pozostawia niedosyt. Miejmy nadzieję, że tym razem ten utwór zabrzmi na polskim koncercie. Emocje były pozytywne, ale niestety było też wiele negatywnych i duże zamieszanie, które spowodowała słaba jak zawsze organizacja ze strony Live Nation Polska. Płyta, która na planie sprzedaży była dość mała sięgała do ¾ stadionu, a miejsca na trybunach często się powtarzały, co prowadziło nawet do lekkich bójek wśród fanów. Oby tym razem miłośnicy zespołu nie musieli się zmagać z takimi nieprzyjemnościami.

Koncert Gunsów będzie pierwszym tego typu widowiskiem na zmodernizowanym Stadionie Śląskim, który może podobno zmieścić niesamowitą liczbę ponad 80000 widzów. Mam, nadzieję, że i tym razem zespół stanie na wysokości zadania, a Chorzów na jeden wieczór stanie się prawdziwym rajskim miastem. Do zobaczenia w lipcu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *